Забезпечення санаторно-курортними путівками через органи соціального захисту населення
Санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів органами соціального захисту населення забезпечуються ветерани війни та інваліди відповідно до Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, „Про жертви нацистських переслідувань” та „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.
Органи соціального захисту населення забезпечують безплатними путівками до санаторно-курортних закладів інвалідів усіх категорій за рахунок коштів, передбачених Міністерством соціальної політики України (діти-інваліди віком до 18 років забезпечуються путівками органами охорони здоров’я).
Прийнятими змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.06 №187 передбачено оздоровлення інвалідів загального захворювання в санаторіях, які відносяться до сфери управління Міністерства соціальної політики.
Інваліди повинні за зареєстрованим місцем проживання перебувати на обліку в органах соціального захисту населення для санаторно-курортного лікування.
Інваліди війни та інваліди, зазначені у ст. 6-2 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” забезпечуються путівками позачергово щороку (із січня по грудень).
Учасники бойових дій та особи, зазначені у ст.6-1 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань” забезпечуються путівками щороку (із січня по грудень).
Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особи, зазначені у ст. ст. 6-3, 6-4 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”, забезпечуються путівками один раз на два роки.
Інваліди загального захворювання та інваліди з дитинства забезпечуються путівками в порядку черговості в міру надходження путівок.
Інваліди з наслідками травм і захворювання хребта та спинного мозку забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю з лікуванням у порядку черговості в міру надходження путівок.
Оздоровлення інвалідів та ветеранів війни здійснюється у підвідомчих санаторіях Міністерства соціальної політики України, а саме: „Перемога” (м. Київ), „Салют” (м. Одеса), „Батьківщина” (м. Трускавець), „Ветеран” (м. Алушта), „Слава” (м. Миргород), ім. Семашка (смт Сімеїз).
Путівки інвалідам внаслідок загального захворювання та з дитинства закуповуються централізовано Міністерством соціальної політики України, перелік санаторіїв щороку змінюється в залежності від того, які санаторії перемагають у тендері.
За рахунок коштів субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам органи соціального захисту населення закуповують путівки для інвалідів війни, осіб на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та осіб, зазначених у ст. у ст. ст.6-1 - 6-4 Закону України „Про жертви нацистських переслідувань”. Переважно це місцеві санаторії.
Інваліди з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку забезпечуються путівками до санаторіїв спинального профілю, а саме до санаторіїв: ім. академіка Бурденка, ім. Пирогова (м. Саки, АР Крим) та санаторію „Слов’янський” (м. Слов‘янськ, Донецької області) у порядку черговості в міру надходження путівок. Термін лікування – 45 днів.
Прийнятими змінами до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.06 №187 передбачено, що інваліди ІІІ гр. із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками до санаторіїв неврологічного профілю.
Осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, забезпечує путівками Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань на підставі висновку МСЕК про необхідність лікування за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання. Органи праці та соціального захисту населення можуть забезпечувати їх путівками на загальних підставах у порядку черговості в міру надходження путівок, якщо ці особи, відповідно до медичних рекомендацій, потребують лікування супутніх захворювань.