Середа, 22.01.2025, 10:54

Управління соціального захисту населення Турійської РДА


Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гості"Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Наше опитування
Чи задоволені Ви якістю надання соцпослуг працівниками Турійського терцентру
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу
 Субсидії

 Порядок надання  громадянам житлових субсидій.

ПОТРІБНО ЛИШЕ ДВА ДОКУМЕНТИ

Нагадаємо, що право на житлові субсидії мають домогосподарства, у яких витрати на оплату комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла (13,65 квадратного метра на кожного зареєстрованого і 35,22 на сім’ю) та нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов’язкового платежу. 

 

 ЯК РАХУВАТИ ОБОВ'ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ

Принцип його розрахунку змінено ще в жовтні 2014 року. Він залежить від доходів сім'ї і визначається індивідуально. При цьому враховуються чисті доходи, тобто ті, які людина отримала після вирахування всіх податків, зборів.

— Обов’язковий відсоток платежу за житлово–комунальні послуги вираховують за формулою: середньомісячний дохід на одну особу за попередній календарний рік ділять на прожитковий мінімум (з липня 2018 року— це 1777 гривень) і на коефіцієнт 2, після чого множать на 15 відсотків (базова норма плати за житлово–комунальні послуги). Це і буде обов’язковий платіж, Наприклад, середньомісячний сукупний дохід сім'ї пенсіонерів із двох осіб, які отримують лише по 1500 гривень, становить 3000 гривень. Відповідно дохід цієї родини на одну особу — 1500 гривень. За вищенаведеною формулою визначаємо обов’язковий платіж: 1500 грн:1777:2 х15% = 6,33%. Такий відсоток від сукупного доходу сім'я буде сплачувати за комунальні послуги, решту має покривати субсидія.

Зазначимо, що держава виплачуватиме субсидію лише ощадливим родинам, у яких не перевищені соціальні норми житла і споживання послуг із врахуванням пільг.

ЗА НЕПРАВДИВІ ДАНІ КАРАТИМУТЬ

Органи соціального захисту будуть перевіряти задекларовані дані. Якщо з'ясується, що вони недостовірні чи неповні, у субсидії відмовлять.Якщо ж така інформація стане відомою вже після призначення, доведеться повертати витрачені державою кошти у подвійному розмірі. Крім того, якщо зміняться обставини, які впливають на призначення субсидії (хтось виписався або знайшов високооплачувану роботу і доходи сім'ї зросли, зробив покупку більш як на 50 тисяч гривень), то протягом місяця слід повідомити про це органи соціального захисту населення.

 

Як визначається розмір субсидії?

Субсидія – це різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги (в межах соціальних нормативів) та розміром обов’язкового платежу

Визначення обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги розраховується індивідуально для кожної сім’ї та залежить виключно від доходів сім’ї. Цей новий механізм запроваджений із 1 жовтня 2014 року.

Крім того, введені терміни: соціальна норма житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, на які держава надаватиме пільги, субсидії та компенсації. Соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами розраховані на основі аналізу фактичних обсягів споживання природного газу, води та електроенергії, що дозволить державі забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.

Крок 1.Визначається середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередній календарний рік. Приклад: дохід сім’ї, яка складається з 4 осіб (двоє працездатних – мама, тато, та двоє неповнолітніх дітей), за І-ІІ квартал 2017 року становить 46800 грн, середньомісячний дохід на одного члена родини становить: 46800 грн / 6 місяців / 4 особи = 1950 грн.

Крок 2. Розраховується обов’язковий відсоток платежу.Середньомісячний дохід на одну особу за попередній рік (1950 грн) розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну особу (з липня 2018 року— це 1777 гривень). Отриману цифру розділити на базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (2), після чого помножити на базову норму плати за житлово-комунальні послуги (15 %) (останні дві величини є сталі й визначені постановою КМУ№1156 «Про новий розмір витрат на витрату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу твердого та рідкого пічного палива у разі надання житлової субсидії»). Приклад (продовження)1950грн / 1777грн / 2 * 15 = 8,23%

Крок 3. Визначається розмір обов’язкового платежу шляхом множення середньомісячного сукупного доходу сім’ї за 6 місяців на обов’язковий відсоток платежу. 7800грн * 8,23 % = 641,94 грн, де 7800 грн – середньомісячний сукупний дохід домогосподарства (46800 грн / 6 місяців).

 

Середньомісячний сукупний дохід сім'ї, (грн)

7800

Чисельність осіб у домогосподарстві

4

Середньомісячний сукупний дохід на одну особу, (грн)

1950

Відсоток обов'язкового платежу, (%) (1950грн / 1777 грн / 2 * 15 )

4,27%

Розмір обов'язкового платежу, (грн)(7800 грн * 8,23 %)

641,94

 

Соціальні нормативи для розрахунку субсидій житлових субсидій:
 

СОЦІАЛЬНІ НОРМАТИВИ 2018

Послуга    Нова норма 

НОРМА ЖИТЛА для:

централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання)   13,65 м2 на особу + 35,22 м
на сім’ю 
оплати користування житлом/утримання житла, управління багатоквартирним будинком 13,65 м2 на особу + 35,22 м
на сім’ю 

ТЕПЛОВА ЕНЕРГІЯ:

на опалення    0,0431 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі *кориг. коеф. (в опалювальний період)

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ:

на опалення    4 м3 на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період)
на газову плиту (приготування їжі)    3,3 м3 на особу 
на газову плиту (приготування їжі і підігрів води)    5,4 м3 на особу 
на газову плиту і водонагрівач    10,5 м3 на особу 

ВОДОПОСТАЧАННЯ:  

постачання холодної води    2,4 м3 на особу (за наявності централізованого постачання гарячої води)
4,0 м3 на особу (за відсутності централізованого постачання гарячої води)
постачання гарячої води    1,6 м3 на особу 

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ: 

на опалення    30 кВт.год на 1 м2 площі * кориг. коеф. (в опалювальний період
у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами    110 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води)
130 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води) 
у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами    70 кВт. год на сім’ю з однієї  особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за наявності централізованого постачання гарячої води
100 кВт. год на сім’ю з однієї особи + 30 кВт. год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води)

Соціальна норма житла

Соціальна норма житла для громадян, які мають право на субсидію з оплати житлово-комунальних послуг

 

Норма на сім’ю
з однієї особи

Норма на сім’ю
з двох осіб

Норма на сім’ю
з трьох осіб

Норма на сім’ю
з чотирьох осіб

Соціальна норма

48,87м2

13,65 м² особу
+35,22 м² на домогосподарство

48,87 м2

62,52 м2

76,17 м2

89,82 м2

             

 

 

У яких випадках субсидія не призначається?

Субсидія не призначається, якщо:

  • 1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

    2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).

    При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

    Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб транспортних засобів зазначається у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом
    30 календарних днів зобов’язаний повідомити про це структурному підрозділу з питань соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

    3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі — особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:

    за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або

    вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або

    вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

    Житлові субсидії у випадках, передбачених абзацами другим — четвертим цього підпункту, призначаються, якщо особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, протягом такого періоду:

  • навчалися за денною формою навчання у закладах середньої освіти, професійно-технічних навчальних закладах, закладах вищої освіти або зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, і в цей період навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості;
  • отримували хоча б один із таких видів доходу, як пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини, допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, допомогу по догляду за особами з інвалідністю I і II групи внаслідок психічного розладу, допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомогу по безробіттю;
  • 4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в тому числі понаднормової площі житла у випадку, зазначеному у пункті 5 цього Положення) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

    5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує
    20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

    6) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

    Житлова субсидія у випадках, передбачених підпунктами 5 і 6 цього пункту, призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців з початку такого сезону, в іншому випадку — з місяця, наступного за тим, в якому до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення надійшло документальне підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

Copyright MyCorp © 2025
НАША АДРЕСА
44800, Волинська обл., смт Турійськ, м-н Центральний, 1, тел. (03363) 21562, 21883, 21687, e-mail: tuszn@ukr.net, код ЄДРПОУ 03191957
ОНЛАЙН
АТО
РЕАБІЛІТАЦІЯ
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Архів записів
Корисні посилання
Безкоштовний хостинг uCoz