П`ятниця, 20.04.2018, 07:42

Управління соціального захисту населення Турійської РДА


Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гості"Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
ПРОГРАМИ
Наше опитування
Чи задоволені Ви якістю надання соцпослуг працівниками Турійського терцентру
Всього відповідей: 35
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації

 Забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 05.04.2012 №321  „Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами  реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення, переліку таких засобів”. Відповідно до вищезазначеного порядку інвалід самостійно обирає виробника технічних та інших засобів реабілітації для забезпечення індивідуальних потреб з урахуванням медичних показань.

Інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Зазначеними засобами (крім засобів для пересування) забезпечуються також діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату.

Ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ і ветерани державної пожежної охорони забезпечуються протезами верхніх та ніжніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов’язковими для застосування у разі забезпечення протезними виробами. 

Жінки після мастектомії та з вродженими вадами молочних залоз забезпечуються протезами молочних залоз, ліфами для їх кріплення, ортезами на верхні кінцівки, зокрема компресійними рукавами.

Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх та нижніх кінцівок,  спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов’язковими для застосування у разі забезпечення протезними виробами.

Дія Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало в наслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Технічні ті інші засоби реабілітації, призначені для безоплатного забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб за рахунок коштів державного бюджету, виготовляються, постачаються і ремонтуються підприємствами, які відповідають кваліфікаційним вимогам, установленим Мінсоцполітики. 

Потребу в забезпеченні технічними та іншими засобами реабілітації визначають:
інвалідів  – медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) з оформленням індивідуальної програми реабілітації;
дітей-інвалідів та інших осіб  – лікувально-консультативні комісії лікувально – профілактичних закладів (ЛКК) або клініки Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності  з оформленням відповідного висновку.
інвалідів та дітей-інвалідів, які досягли 6-річного віку (для забезпечення кріслами колісними з електроприводом) – обласні медико-соціальні експертні комісії з оформленням відповідного висновку.

Підставою для забезпечення інвалідів по слуху мобільними телефонами є висновок МСЕК про інвалідність по слуху.

Підставою для забезпечення інвалідів І і ІІ групи по зору годинниками, диктофонами та магнітофонами є висновок МСЕК про інвалідність по зору.

Підставою для забезпечення диктофонами інвалідів І і ІІ групи по зору з числа студентів та слухачів вищих навчальних закладів І – ІV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладів, юристів, журналістів, педагогів, інших спеціалістів, керівників та їх заступників є висновок МСЕК про інвалідність по зору та рішення спеціальної комісії відповідно Мінпраці, головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації за участю представника УТОС.

Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації діти-інваліди, позачергово - інваліди та жінки після мастектомії, з вродженими вадами молочних залоз у разі первинного протезування.

Відповідно до цього Порядку, облік інвалідів, дітей-інвалідів  та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації ведуть місцеві органи праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем реєстрації проживання цих осіб.

Місцевий орган соціального захисту населення має право взяти  на облік інваліда, дитину-інваліда, іншу особу за їх фактичним місцем проживання, перебування.

Для взяття на облік інвалід, дитина-інвалід, інша особа або його законний представник повинні подати до місцевого органу соціального захисту населення:

·         заяву про взяття на облік , заповнену інвалідом та іншою особою або її законним представником за формою, яка затверджена Мінпраці

·         висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів – відповідний висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до органу праці та соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;

·         паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);

·         індивідуальну програму реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких встановлена до 01 січня 2007 р., як безстрокова або строк дії якої не закінчився), містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

·         посвідчення про взяття на облік (для бездомних громадян);

·         довідку про присвоєння ідентифікаційного номера для осіб, яки досягли 18-річного віку (за наявності номера). Особам, які через релігійні переконання відмовилися від присвоєння ідентифікаційного номера, необхідно пред’явити паспорт з позначкою про наявність права здійснювати платежі без нього;

·         довідку про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі для дітей-інвалідів, віком до 16 років та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних громадян);

·         посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони).

Інвалід та інша особа знімаються з обліку в разі:

·         відміни відповідних медичних показань для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

·         зняття інвалідності та втрати права на пільги;

·         виїзду на постійне місце проживання за кордон;

·         настання смерті (в цьому випадку виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, членами сім’ї повертається місцевому органу соціального захисту).

Якщо інвалід чи дитина-інвалід не може користуватися за висновком МСЕК або ЛКК технічними засобами реабілітації серійного виробництва, місцевий соціального захисту населення подає в порядку, встановленому Мінсоцполітики, заявку на виготовлення технічного засобу реабілітації за індивідуальним замовленням.

Ремонт технічного та іншого засобу реабілітації, гарантійний строк експлуатації якого не закінчився, проводиться сервісним центром, підприємством за рахунок коштів підприємства-виробника (постачальника).

Післягарантійному ремонту підлягає технічний та інший засіб реабілітації, у якому закінчився гарантійний строк експлуатації. Післягарантійний ремонт проводиться підприємствами, сервісними центрами за рахунок коштів державного бюджету.

Copyright MyCorp © 2018
НАША АДРЕСА
44800, Волинська обл., смт Турійськ, м-н Центральний, 1, тел. (03363) 21562, 21883, 21687, e-mail: tuszn@ukr.net, код ЄДРПОУ 03191957
ОНЛАЙН
АТО
РЕАБІЛІТАЦІЯ
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Пошук
Архів записів
Корисні посилання
Безкоштовний хостинг uCoz