Вівторок, 19.03.2024, 08:30

Управління соціального захисту населення Турійської РДА


Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гості"Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Наше опитування
Чи задоволені Ви якістю надання соцпослуг працівниками Турійського терцентру
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
 КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ?

КУДИ ЗВЕРНУТИСЯ?

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ (ПОЛІЦІЯ).

Ви можете викликати поліцію за телефоном 102 або звернутися особисто до райвідділу та написати заяву. Правоохоронці можуть, зокрема, винести кривднику терміновий заборонний припис, надати пораду щодо подальших дій та наявних надавачів послуг, а також скерувати вас (разом із дітьми) до убезпеченого притулку для постраждалих осіб.

ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

Після звернення до Національної поліції – особисто або телефоном за номером 102 чи номером територіального відділу або відділення поліції (його можна знайти за посиланням www.npu.gov.ua/policziya-v-oblastyax.html) – уповноважений працівник відразу реєструє Вашу заява або повідомлення про факт вчинення домашнього насильства в журналі єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події та направляє на місце події слідчо-оперативну групу чи групу реагування.

Після прибуття на місце події працівники поліції повинні вжити всіх заходів щодо попередження або припинення правопорушення, встановлення та затримання правопорушників, надання допомоги потерпілим, ліквідації негативних наслідків правопорушень і подій, зокрема:

  • Припинити акт насильства;
  • У разі потреби викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;
  • У разі потреби організувати невідкладне надання психологічної допомоги;
  • У разі потреби направити постраждалу особу до притулку для постраждалих осіб або іншого закладу, що надає послугу притулку.

У випадку, якщо постраждалою від насильства або кривдником є дитина або постраждала особа звернулася разом із дитиною працівники поліції не пізніше однієї доби інформують відповідну службу у справах дітей за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти.

Працівники поліції повинні поінформувати постраждалу особу та/або її законного представника (у разі коли такий представник не є кривдником) про:

  • Її права та соціальні послуги, якими вона може скористатися,
  • Можливість відшкодування кривдником завданих матеріальних збитків і шкоди, заподіяної фізичному та психічному здоров’ю,
  • Можливість винесення щодо кривдника термінового заборонного припису,
  • Можливі процесуальні рішення, пов’язані з розглядом факту вчинення стосовно неї насильства, у тому числі пов’язані із затриманням, арештом кривдника або його звільненням.

У разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівник уповноваженого підрозділу органів Національної поліції України виносить кривднику терміновий заборонний припис терміном до 10 днів. Терміновий заборонний припис може містити такі заходи:

  • Зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
  • Заборона на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
  • Заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Постраждала особа має право звернутися до правоохоронних органів і суду з метою притягнення кривдників до відповідальності. Ще раз звертаємо увагу – саме постраждала особа визначає, чи бажає вона звертатись до правоохоронних органів і суду. Після подачі постраждалою особою такої заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення, пов’язане з домашнім насильством, вони реєструються в журналі Єдиного обліку в черговій частині підрозділу поліції, оформляється талон-повідомлення і видається заявнику.

МЕДИЧНІ УСТАНОВИ.

Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства, зверніться до лікаря для отримання медичної допомоги та документування у медичній картці ознак того, що з вами сталося. Надалі це допоможе притягнути кривдника до відповідальності, якщо ви звернетеся до правоохоронних органів.

УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ | УПОВНОВАЖЕНА ОСОБА (КООРДИНАТОР) З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВУ.

Тут приймуть заяву про вчинення у Вашій сім’ї насильства та та скерують вас для отримання необхідної допомоги.

ЦЕНТРИ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ.

У центрі соціальних служб ви зможете отримати необхідні юридичні, психологічні, соціальні послуги та консультації. Якщо через загрозу насильства вам немає де жити, то можуть допомогти вирішити питання з місцем перебування (наприклад, скерують до притулку для постраждалих від домашнього насильства).

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ.

Якщо у вашій сім’ї є діти, вони так само або страждають від насильства, або є його свідками. Відповідна служба втрутиться у ситуацію та захистить права дітей.

ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

У разі звернення постраждалої від домашнього насильства особи до уповноваженої особи (структурного підрозділу) вони приймають заяву та реєструють її у відповідному журналі та не пізніше однієї доби інформують уповноважений підрозділ органу Національної поліції про звернення особи та/або її законного представника із заявою про вчинення насильства за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти.

У разі потреби – викликають бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги або інформують відповідний заклад охорони здоров’я з наданням особі направлення до нього.

У разі потреби для невідкладного надання психологічної допомоги інформують відповідний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центр соціально-психологічної допомоги або мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги постраждалим особам (у тому числі шляхом виклику психолога) та надають постраждалій особі направлення до такої служби.

У разі, коли постраждалою від насильства особою або кривдником є дитина чи постраждала особа звернулася разом із дитиною – не пізніше однієї доби інформують відповідну службу у справах дітей за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти.

У разі, коли постраждалою від насильства особою або кривдником є повнолітня недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежено невідкладно – у строк, що не перевищує однієї доби, інформують орган опіки та піклування.

Разом із представниками служб підтримки постраждалих осіб або фахівцем із соціальної роботи проводять оцінку потреб постраждалої особи (щодо соціальних послуг, притулку, медичної або психологічної допомоги) та інформують постраждалу особу про її права, а також послуги, якими вона може скористатися. Якщо постраждала особа висловлює своє бажання отримати такі послуги та допомогу – за результатами оцінки потреб постраждалої видають направлення до відповідних загальних/спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб (центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру соціально-психологічної допомоги, надання притулку для постраждалих осіб, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), іншого закладу, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам) та/або центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Інформація про видані направлення вноситься до відповідного журналу.

СУД.

Залежно від ступеню тяжкості насильства суд, зокрема, може до півроку обмежити доступ кривдника до вас та ваших дітей, а також скерувати його до проходження спеціальної програми, спрямованої на змінення його поведінки в сім'ї.

ЦЕНТР БЕЗОПЛАТНОЇ ВТОРИННОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ.

Особи, постраждалі від домашнього насильства, мають право отримати послуги адвоката безкоштовно.

ЩО ВАРТО ЗНАТИ?

Безоплатна вторинна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Вона полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, і включає такі види правових послуг, як захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на таку допомогу в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

Для того, щоб отримати таку допомогу, постраждалій від домашнього насильства особі необхідно звернутись до Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги із заявою та документами, що підтверджують належність постраждалих осіб до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу. Такими документами можуть бути, зокрема:

  • Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому міститься інформація про вчинення злочину, пов’язаного з насильством;
  • Талон-повідомлення про вчинення кримінального правопорушення, пов’язаного з насильством, виданий уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, за формою, затвердженою МВС;
  • Копія протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  • Копія постанови про накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з насильством;
  • Копія заяви до суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
  • Рішення суду про видачу або продовження обмежувального припису стосовно кривдника;
  • Копія винесеного працівником уповноваженого підрозділу органів Національної поліції термінового заборонного припису;
  • Направлення постраждалих осіб до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, складене за формою, затвердженою Мінсоцполітики (видається районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, у тому числі об’єднаних територіальних громад, чи загальними/спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб).

Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечують надання безоплатної правової допомоги постраждалим особам в тому числі у приміщенні загальної/спеціалізованої служби підтримки постраждалих осіб, якщо постраждала особа не може відвідати центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги самостійно, про що центру повідомляється відповідною службою.

Контакти місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ви можете знайти за посиланнямhttps://legalaid.gov.ua/ua/local-centres

https://rozirvykolo.org/mifi-pro-domashnye-nasilstvo/

Copyright MyCorp © 2024
НАША АДРЕСА
44800, Волинська обл., смт Турійськ, м-н Центральний, 1, тел. (03363) 21562, 21883, 21687, e-mail: tuszn@ukr.net, код ЄДРПОУ 03191957
ОНЛАЙН
АТО
РЕАБІЛІТАЦІЯ
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Архів записів
Корисні посилання
Безкоштовний хостинг uCoz